MAGYAR ZENE ÉS KÉP
MAGYAR ZENE ÉS KÉP
Kieselbach Tamás, a neves műgyűjtő, műkereskedő és művészettörténész, aki már számos nagy sikerű képzőművészeti albumot jelentetett meg, e reprezentatív kötetben a képalkotó művészet és a zene világának érintkezési pontjait mutatja be.
Nem tudományos dolgozatot akar elénk tárni, hanem jellemző és izgalmas részleteket villant fel a magyar művészet e két ágának találkozási felületein. Ismert művészettörténészek tanulmányai értelmezik az átfedéseket, elsősorban a meghatározó festőkre, zeneszerzőkre és előadóművészekre koncentrálva a XIX. század akadémikus festészetétől az art deco világán át Kondor Béla életművéig. A kötetet szerkesztő Kieselbach Tamás nem feledkezett meg a magyar vizuális művészet legnevesebb képviselőiről sem, így külön fejezetet illesztett a könyvbe a nemzetközi karriert befutó kiemelkedő fotóművészek zenei tárgyú alkotásaiból.
Kieselbach Tamás új módon nyúl a magyar festészet történetéhez. Meggyőződése, hogy bemutatásakor nem önmagában, a kortól és környezetétől elszigetelve kell a világ elé tárni, hanem szorosan összefűzve a XX. század drámai magyar történelmével, együtt a társművészetek, így a zene, az irodalom és a fotó remekműveivel. Ez a kötet ebbe az irányba tesz meg egy fontos lépést.